fbpx

Kızılay Diş Hekimi

Kızılay Diş Hekimi

Kızılay diş hekimi Elşen YUSUFOĞLU, Ekodent isimli diş kliniğinde memnuniyetiniz odaklı profesyonel hizmet sağlıyor. Ağız ve diş sağlığınızı geri kazanmanız ve etkileyici gülüşler kazanmanız için randevunuzu oluşturabilirsiniz. Ankara diş kliniği Ekodent; kalite ve memnuniyet odaklı, sürekli gelişimi destekleyen alanında uzman diş hekimleri ile hizmetleriyle ön plana çıkan diş kliniklerinden biridir.

Kızılay Diş Hekimi Olarak Tavsiyemiz Ağız ve Diş Problemlerinizi Ertelemeyin!

Gözle görünen bir problem olmasa bile ağız ve diş sağlığınızı ertelememeniz gerekir. Kızılay diş hekimi olarak tavsiyemiz ; Her 6 ayda bir diş hekimine muayene ve genel kontrol için gitmeniz, ilerleyen süreçlerde oluşabilecek problemlerin önüne geçmenizi sağlar.

Diş ağrılarınız varsa, dişlerinizi fırçalarken kanaması veya diş renginizde görünen değişiklik gibi problemlerle karşılaştığınız zaman ertelemeden randevunuzu oluşturmalısınız. Her ne kadar dişlerinize dikkat ediyor olsanız da zaman zaman aksayan hijyen veya tüketilen gıdalar dişe zarar verebilir. Bu sebeple ağız bakımınızı ve hijyeninizi aksatmamalı ve dişlerinize zarar verecek besinlerden olabildiğince kaçınmalısınız. Aşırı kahve, çay tüketimi ve tütün kullanımı dişlerinize zarar verir ve ilerleyen süreçlerde diş renginde değişimler gözlenir. Sert, kabuklu besinleri dişlerinizle kırmak da dişlerinize hasar verebilir. Bu sebeple bu gıdaları dişlerinizle kırmaktan kaçınmalısınız.

Ağız ve Diş Bakımında Bunlara Dikkat! Kızılay Diş Hekimi Elşen YUSUFOĞLU Uyarıyor!

Ağız ve diş bakımınızı aksatmanız, ilerleyen süreçte diş eti hastalıklarına veya diş kaybı gibi sorunlara yol açabilir. Tabii ki bu problemler kısa süre içerisinde gerçekleşmez ancak diş sağlığının aksatılması, birçok açıdan problemlere sebep olur. Ağız ve diş bakımınızı yaparken, öncelikle dişlerinizi günde en az 2 defa fırçalamalısınız. Dişlerinizi fırçalarken sert darbelerden kaçınmalı ve olabildiğince yumuşak bir şekilde fırçalama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Diş fırçası seçiminde fırçanın uçlarının da yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Diş ipi kullanımı da ağız hijyeninde önemli bir noktada. Diş fırçası, dişleri ve ağzın içini temizlese de tek başına yetersiz kalır. Diş ipi, dişlerin arasını da temizleyerek bakteri birikimini engeller. Bu sebeple günde en az bir kere diş ipi kullanmalısınız. Aksi halde dişlerinizin arasında veya diş etlerinizde bakteri birikimi oluşabilir. Diş fırçası ve diş ipinin yanında gargara kullanımının da önemi büyüktür. Ağız hijyeninizin eksik kalmaması için en son gargara ile ağzınızı çalkalamalısınız. Bu, özellikle ağız kokusu problemi yaşıyorsanız bu problemi aza indirmenizi sağlar. Ağız ve diş problemlerinizi modern ve kalıcı çözümlerle ortadan kaldırmak istiyorsanız Kızılay diş kliniğimizden randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Benzer Yazılar