fbpx

Gülüş Tasarımı Ve Diş Estetiği

Herkes etkileyici ve estetik görünümlü dişlere sahip olmak ister. Bu sebeple özellikle günümüzde gülüş tasarımı ve diş estetiği tedavileri gelişmiş durumdadır. Daha beyaz, temiz ve lekesiz dişlere sahip olmak için diş estetiği uygulamaları gerçekleştirilir. Diş estetiği ve gülüş tasarımı, hem dişlerin iyi bir görünüm kazanmasını sağlar hem de işlevselliğine fayda sağlar.

Elbette ki güzel gülüşler oldukça önemlidir ancak diş estetiğinin tek amacı bu değildir. Ağzınızın doğal işlevine ve sağlığına kavuşması, ilerleyen süreçlerde yaşanabilecek ağız ve diş sorunlarının önüne geçmek amacıyla diş estetiği büyük önem taşır.

Hem Estetik Görünüm Hem De Sağlıklı Dişler Bir Arada!

Dişlerin doğal işlevselliğine ulaşması, zindeliğine kavuşması ve etkileyici gülüşlere sahip olmanın en sağlıklı yolu diş estetiği ve gülüş tasarımı tedavisidir. Bu tedavide hastaların diş eti rengi, boyutu, dişin rengi, pozisyonu ve dizilişi iyileştirilir. Tedavi sonrasında hastalar uzun ömürlü ve sağlıklı gülüşlere ve işlevsel dişlere sahip olurlar.

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Çürük sebebiyle kırılan, çeşitli sebeplerle renk değişimine uğrayan, düzensiz, çarpık dişlere, diş etindeki renk ve form bozukluklarında, diş eksikliklerinde uygulanır.

Gülüşünüzü Baştan Yaratmanın Yolu: Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği

Gülüş tasarımı ve diş estetiği uzmanı diş renginden diş etine, diş boyutuna, çene yapısına kadar bir bütün halinde dişlerinizi tasarlayabilir.

Estetik diş hekimi, gülüşünüzü baştan yaratmak için bu uygulamaları gerçekleştirir:

 • Etkileyici gülüşler, dolgun dudaklar ve yanaklar
 • Diş uzunluğunu arttırmak
 • Diş oranlarını dengelemek
 • Diş dokusu ve karakterizasyonunu iyileştirmek
 • Gülümseme çizgisini ayarlayabilmek
 • Uyum ve denge çalışması ile eşit olmayan, kırık ya da çatlak dişlere estetik görünüm kazandırmak
 • Kayıp dişlere implant gibi tedavilerle yenilerini koymak
 • Hizalama ve mesafe bırakma ile ayrık ve çarpık dişlerin görünümünü iyileştirmek
Anasayfa Form

Dijital Gülümseme Tasarımı Nedir?

Ağız ve diş yapısının bir bütün olarak değerlendirildiği ve eksiklerin tespit edilerek ideal gülümsemeyi tasarlamak, ona göre uygulamalar gerçekleştirmektir. Hollywood Gülümsemesi olarak da bilinen dijital gülümseme tasarımı, kişilerin kendilerine uygun olarak yaptırabildikleri etkileyici ve dikkat çekici gülümsemeye sahip olmasıdır.

Dijital Gülümseme Tasarımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak panoramik röntgen çekilir ve ağız içi muayene gerçekleştirilir.
 2. Fotoğraflar çekilir veya kişinin mimiklerini daha net görebilmek adına video çekimi de gerçekleştirilebilir.
 3. Ağız içi ölçüler alınır ve laboratuvar ile kayıtlar oluşturulur.
 4. Alınan fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılarak dijital ortamda ölçüler alınır. Hastanın isteği de göz önünde bulundurularak yüz şekline, dudak yapısı gibi unsurlar doğrultusunda bir tasarım ortaya çıkarılır.
 5. Alınan ölçüler ve tasarım doğrultusunda hastaya prototip uygulanır. Bu sayede işleme başlamadan önce hastalar sonucu görebilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Özellikle diş lekelenmelerinin temizlenmesi ve renk değişiminin önüne geçilmesi için diş beyazlatma işlemi uygulanır. Dişin çay, kahve, sigara gibi birçok sebepten dolayı renginde değişmeler olur. Bu sebeple hastalara diş beyazlatma işlemi uygulanır. Diş beyazlatma işlemi 18 yaşından büyük olan ve sağlıklı dişleri olan herkese uygulanabilir. Estetik görünüm elde etmekle birlikte olası diş problemlerinin önüne geçebilmek için diş beyazlatma işlemi uygulanabilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Sigara kullanımı bırakılmalı veya önemli ölçüde azaltılmalıdır.
 • İşlem sonrasındaki bir iki saat boyunca bir şey yiyip içilmemelidir.
 • 10 gün boyunca ise çay, kahve, asitli ve renkli içecekler ve gıdalar tüketilmemelidir.
 • Tüketildiği takdirde renk değişimleri gözlemlenebilir.